GSM : 05301109920  

DENİZLİ EVDEN EVE NAKLİYAT ULUBAŞLAR

05375065311 - 05301109920

Denizli Evden Eve Nakliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Bu listeyi eşyaların hazırlanması ve paketlemeden, nakliyat firması seçiminden evden eve nakliyat firmasının geldiği güne ve eşyaların açılmasına kadar olan dönemde işinizi kolaylaştıracak, zaman kazandıracak ve daha kolay organize olmanızı sağlamak amacıyla oluşturdum.

Sırayla başlayalım;

 

Eşyaların Paketlenmesi

Evden eve Nakliyat’ın ilk aşaması olan eşyaların paketlenmesi, bavullara ve kolilere konma süreci, taşınırken ve eşyaları açarken vakit kazandıran bir şekilde organize edilebilir. Öncelikle odaları tek tek dolaşın ve eşyaların kategorilerine karar verin. Kitaplar, masalar, sökülebilecek olanlar, kırılacak eşyalar, değerli eşyalar, son ana kadar paketlenmeyecekler, ilk olarak koliye konacaklar… gibi. Bu kategorileri kendi ihtiyaçlarınıza göre (örneğin kediniz varsa kedinin eşyalarının konacağı koli gibi) uzatıp kısaltabilirsiniz.

 

Ambalaj Malzemeleri

Kırılacak eşyalar için balonlu naylon, kraft kağıt denilen ambalaj kağıdı, plastik kutu, büyük çöp torbası, koli bandı, makas gibi çeşitli ambalaj malzemelerine ihtiyaç olacak. Bu gibi ürünleri çarşılarda hırdavat ürünleri satan yerlerde veya yakınlarında bulabilirsiniz. Taşınma döneminde eski çarşaf, havlu, gazete kağıdı gibi ambalaj malzemesi olabilecek eşyaları atmayın daha sonra işinize yarama ihtimali yüksek.

 

Denizli Evden Eve Nakliyat Firmaları

Denizli’de belki de 100’den fazla evden eve nakliyat firması vardır. Ama her evden eve nakliyat firmasının aynı kalitede olmadığını unutmayın. Bazıları gerçekten alanında tecrübeli ve ev eşyasının nasıl taşınması gerektiği konusunda bilgisi olan taşıma elemanları çalışıyor. Bu firmalar arasından nasıl seçim yapmanızı kolaylaştıracak tanıdıklara sorma, internet üzerinde varsa web sitesini araştırma, daha önce yaptıkları işlere bakma gibi yolları kullanabilirsiniz.

 

Evden Eve Nakliyat Günü

Tüm eşyalarınız kolilerin listesi sizde olmak üzere hazır olmalı. Olası aksilikler için ekstra bir kaç boş koliyi hazırda tutmak fena olmaz. Eğer nakliyatçılar hızlı davranıyorsa biraz yavaşlamalarını ve eşyaları daha dikkatli taşımalarını isteyebilirsiniz. Tüm eşyaların araca yüklendiğine emin olduktan sonra onlarla birlikte yeni adresinize geçebilirsiniz.

 

Paketlerin Açılması

Kolileri yeni eve yerleştirirken taşınma sırasında daha sonra işinizi kolaylaştırmak için taşıma elemanlarından mutfak eşyalarını mutfağa, diğer odaların eşyalarını tek tek yerine koymasını isteyebilirsiniz. Böylece evden eve nakliyat işi bittikten sonra tekrar kolilerin yerini değiştirme zahmetinden kurtulabilirsiniz. Paketleri açarken ilk ihtiyacınız olacak şeylerin listesini yaparak başlayabilirsiniz. Eve tüm kolilerin taşındığını daha önceden yapmış olduğunuz koli listesinden kontrol ederek emin olun.

Eğer evden eve nakliyat firmasının elemanlarının hizmetinden memnun kaldıysanız gönlünüze göre bahşiş verebilirsiniz.

Aslında bu yukarıda saydıklarım kabaca her evden eve nakliyat için kullanılabilecek genel öneriler. Ancak Denizli evden eve nakliyat organizasyonunda yukarıdaki maddelere ek olarak trafik durumunu kontrol etmeniz, taşınma günü hava durumu konusunda bilgi sahibi olmanız, köprü trafiğine dikkat etmeniz gerekebilir.

Bazı Denizli evden eve nakliyat firmaları taşınacak evle yeni ev arasındaki mesafeye ve eşyaların indirileceği evle taşınacak evin kaçıncı katta olduklarına göre nakliyat fiyatlarında değişiklik yapabiliyor. Ancak özellikle Denizli’de evden eve nakliyat konusunda epey rekabet varken iyi bir pazarlık sonucunda firmalarında memnun kalacağı bir fiyatta anlaşabilirsiniz.