GSM : 05301109920  

DENİZLİ EVDEN EVE NAKLİYAT ULUBAŞLAR

05375065311 - 05301109920

ağır eşya nasıl taşınırEşyaları Kaldırırken Dikkatli Olun
Eğer bir koli veya başka bir eşyayı yerden kaldıracaksanız ağırlığı çoğunluğu belinize değil bacak ve kollarınız binmesine özen gösterin. Eğer birkaç parça eşya taşınacak ise ufak birkaç ısınma germe hareketleri ile vücudunuzu bu strese hazırlamanız daha doğal olacaktır. Taşınma işlemi bittikten sonra bel ağrısı çekmemek için biraz dikkatli olmanız yeterlidir. Eşyayı yere indirirken yardım istemeye özen gösterin.

Yolunuzdaki Engelleri Kaldırın
Eşya taşırken size engel çıkartan veya taşıma esnasında ayağınızın takılabileceği kablo, oyuncak veya ufak tefek eşyaları yolunuzdan kaldırım. Öncelikle ufak tefek eşyaları kolileyin bu eşyalar kolilendikten sonra mobilya ve beyaz eşyalarınızı taşımaya başlayın. Taşımaya başlamadan önce ayağınıza takılacak ufak tefek eşyaları yolunuzdan temizlemeden ağır eşyaları taşımaya başlamayın. Ağır bir eşyayı taşırken ufak bir kaza bile ağır sonuçlara neden olabilir bunu aklınızdan çıkarmadan güvenlik önlemleri almaya önem gösterin.

Yükün Ağırlığı Bacaklarınıza Verin Belinize Değil
Eğer taşıma sürecinde yük daha çok beliniz den destek alacaksa, o gün veya sonraki günlerde bel ağrısı çekmeniz muhtemeldir. Yükün destek noktasını daha çok bacaklarınıza vererek belinizi destekleyin. Bu taşıma yöntemi ile gün sonu ağrısız daha dinç olmanıza yardımcı olacaktır.